Ilustrační fotografie: Královéhradecký kraj Ilustrační fotografie: Jihočeský kraj
  1. Kancelář zastoupení krajů
  2. Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj

Krkonoše

Publikováno dne: 5.12.2013 Autor:

Krkonoše jsou nejvyšším a nejnavštěvovanějším pohořím celé České republiky.

Celá zpráva

Sněžka

Český ráj

Publikováno dne: 5.12.2013 Autor:

Harmonickou krajinu tohoto pomyslného ráje charakterizují rozmanitá pískovcová skalní města s bory, lesy, hluboká údolí potoků, říčky, rybníky, louky, malebné vesničky, množství hradů a zámků.

Celá zpráva

Riegrova cesta

Kladské pomezí

Publikováno dne: 5.12.2013 Autor:

V severovýchodní části Královéhradeckého kraje se rozkládá Kladské pomezí, krajina, která uspokojí i velice náročného návštěvníka pozoruhodným přírodním bohatstvím i kulturními a historickými památkami a různými slavnostmi.

Celá zpráva

Policko, Broumovské stěny u Hvězdy, pohled do broumovské kotliny

Orlické hory a Podorlicko

Publikováno dne: 5.12.2013 Autor:

Orlické hory a Podorlicko kromě celé řady pozoruhodných šlechtických sídel, židovských památek nebo muzeí a galerií nabízejí především obdivuhodné přírodní scenérie svých hor a jejich podhůří, které jsou protkány sítí obranných pevností, jež byly vybudovány za první Československé republiky na obranu proti nebezpečí ze strany fašistického Německa. K nejnavštěvovanějším opevněním patří tvrz Hanička.

Celá zpráva

říčka Bělá

Statistické údaje o kraji

Publikováno dne: 5.12.2013 Autor:

Královéhradecký kraj leží v severovýchodní části Čech. Hranici kraje tvoří z více než jedné třetiny státní hranice s Polskem v délce asi 208 km. Se sousedními Libereckým a Pardubickým krajem tvoří oblast Severovýchod, která patří mezi tři největší oblasti v republice jak rozlohou, tak počtem obyvatel. Posledním sousedem je kraj Středočeský. Krajská metropole Hradec Králové je od hlavního města Prahy vzdálená 112 km.

Celá zpráva

Královéhradecký kraj

Nahoru
Sdílet:

Copyright © Královéhradecký kraj & Jihočeský kraj. Všechna práva vyhrazena.